GOŚCIE PODCZAS I KONFERENCJI

TOMASZ WOLNY

"Poznaniak, reporter, prezenter. Wolny, ale na wieki zajęty! Nienawidzi trzech słów: "nie da się"" - tak opisał sam siebie w jednym z wywiadów. Dziennikarz telewizyjny poznaniak w Warszawie, wierny kibic "Kolejorza". Na gali rozdania "Telekamer", po odebraniu nagrody powiedział, że jego wzorem jest św. Maksymilian Kolbe. "Dla niego dziennikarstwo było rodzajem służby,
i właśnie tak do tej pracy podchodzę" - mówił. Zaangażowany w wiele inicjatyw dobroczynnych - m.in. Tankowanie na Urodziny: https://www.siepomaga.pl/tankujemy. Promotor sportu i aktywnego wypoczynku. Wyznawca zasady „Happy wife – happy life”. Wraz z żoną Agatą posiadają trójkę dzieci: Zosię, Tymona i Halszkę.

ROBERT FRIEDRICH

Sam w pierwszej kolejności mówi o sobie "chrześcijanin". Ojciec siódemki i dziadek czwórki. Muzyk, kompozytor, gitarzysta, wokalista. Występował m.in. w Acid Drinkers, Turbo, Kazik na Żywo, Armii. Współzałożyciel zespołów 2Tm2,3, Arka Noego i Luxtorpeda. W 1994 roku przeszedł poważną operację serca. "Na oddziale kardiochirurgii w Poznaniu, gdy umierałem, przeżyłem jakby fizyczne dotknięcie przez Pana Boga. Wtedy zaczęło się dla mnie Nowe Życie, bo zobaczyłem, że 'ciałko' to nie wszystko, że jednak jest Coś Więcej" - mówił w wywiadzie. Przyznaje się też do problemów z depresją. "Gdyby nie te choroby, operacje, sztuczne zastawki, to nie wiem, gdzie byłbym dzisiaj. One były mi potrzebne." - tłumaczył. "My jesteśmy bardzo słabi i biada nam, jeślibyśmy uwierzyli w swoją moc" - to jego odpowiedź na medialne zapotrzebowanie na jego "silną wiarę". Należy do wspólnoty neokatechumenalnej. Prowadzi własne studio nagraniowe. W branży muzycznej jest rozpoznawalny jako "Litza".

TOMASZ SAMOŁYK

Sam o sobie pisze, że z natury jest kontrsugestywny. Urodził się 14 lutego 1989 roku w Krakowie. Napisał jak dotąd dwie książki („La Grande Solitude” i „Powrót Uroczego Mesjasza").

Jest wokalistą polskich zespołów Pan Trup i Admiration is for Poets. Skończył prawo, choć stara się o tym zapomnieć. 

Prowadzi własny kanał na YouTube, z czego jest najbardziej znany.

JANUSZ WARDAK

pracował w branży informatycznej i szkoleniowej, certyfikowany trener biznesu, absolwent Szkoły Trenerów Grupy SET. Ojciec dziesięciorga dzieci. Wraz z żoną Anną założyli Akademię Familijną, w której pomagają rodzicom doskonalić się w swoich rolach. Doradca rodzinny, wykładowca, mówca, prowadzący warsztaty, autor publikacji z obszaru wychowania i rodziny. Był wicedyrektorem ds. wychowawczych szkoły „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”. Członek Rady Rodziny przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

bp Piotr Jarecki

doktor nauk społecznych, od 2004 r. biskup tytularny Avissa i pomocniczy warszawski. Od grudnia 2004 r. do 2012 r. przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Unii Europejskiej i przedstawiciel KEP w COMECE (Komisja Konferencji Biskupów Unii Europejskiej).

abp Thomas Wenski

amerykański duchowny katolicki pochodzenia polskiego. Został mianowany arcybiskupem Miami przez papieża Benedykta XVI w 2010 roku. Jego zawołanie biskupie to "Omnia Omnibus" - pochodzi z 1 Listu do Koryntian (1 Kor 9, 22): "Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych.". Duszpasterz harleyowców, syn polskich emigrantów. Opisuje kapłaństwo jako nieustanny stan poświęcenia. Uwielbia żartować w trzech językach i od czasu do czasu zaciąga się cygarem. W swojej posłudze musiał często podróżować, co skłoniło go do zrobienia licencji pilota.