bp Mirosław Milewski

Urodzony w Ciechanowie, wykształcony w Płocku i Lublinie, socjolog. Przeszedł przez szereg funkcji seminaryjnych i kurialnych nim w 2016 r. został biskupem pomocniczym diecezji płockiej. Jego dewizą są słowa “Nie lękajcie się”. Dał im wyraz w zeszłorocznym wywiadzie udzielonym Robertowi Mazurkowi w RMF FM, po którym zrobiło się o nim głośno. Z odwagą przeprosił wówczas za milczenie polskich biskupów w sprawie skandali w diecezji kaliskiej.

s. Anna Bałchan

Należy do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Z zawodu mechanik obróbki skrawaniem. Teolog po KUL-u. Terapeuta motywujący i trener Dialogu Motywującego. Można ją spotkać z gitarą. Znana z wyciągania kobiet z prostytucji. Prowadzi w Katowicach stowarzyszenie PoMOC zajmujące się wsparciem ofiar handlu ludźmi, kobiet i ich dzieci w kryzysowych sytuacjach życiowych, doświadczających przemocy, wykorzystania seksualnego. Za swoje działania otrzymała m.in. nagrodę Totus. Twardo i konkretnie formułuje swoje zdanie, a w patrzeniu na drugiego człowieka stawia na jego piękno i dobro.

Szymon Pękala


Nie mylić z XVI-wiecznym poetą polsko-łacińskim. W związku małżeńskim. Katolik. Prowadzi kanały “Wojna Idei” oraz “Szymon mówi” na YouTube. Racjonalista, człowiek uwielbiający dialog – zwłaszcza z ludźmi o odmiennych poglądach. Studiował automatykę i robotykę. Merytoryczny do bólu. Ma wyraźną awersję do lania wody. Miłośnik faktów – nie mamy pewności czy tych w TVN również.

Marcin Zieliński

Nie mylić z urodzonym w XIX w. neurologiem i psychiatrą, choć jeden i drugi mają coś wspólnego z uzdrawianiem. Katolik, lider skierniewickiej wspólnoty "Głos Pana", kibic Roberta Lewandowskiego (innych piłkarzy podobno też). Absolwent warszawskiej AWF. Bóg przez jego ręce uzdrawia, ale nie każdemu się to podoba. Tam, gdzie przyjeżdża w ramach swojej służby, ustawia się do niego cała kolejka dziewczyn (sami widzieliśmy), ale on wytrwale pozostaje kawalerem. Słowem i czynem przekonuje świat, że Pan Bóg jest w Kościele.

Tomasz Samołyk

Sam o sobie pisze, że z natury jest kontrsugestywny. Urodził się 14 lutego 1989 roku w Krakowie. Napisał jak dotąd dwie książki („La Grande Solitude” i „Powrót Uroczego Mesjasza").

Jest wokalistą polskich zespołów Pan Trup i Admiration is for Poets. Skończył prawo, choć stara się o tym zapomnieć. 

Prowadzi własny kanał na YouTube, z czego jest najbardziej znany.

abp Henryk Hoser

pallotyn, lekarz, misjonarz, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej w latach 2008-2017 (obecnie biskup senior), wizytator apostolski w Medziugorie, wyróżniony tytułem arcybiskupa ad personam czyli bez kierowania archidiecezją. Do seminarium wstąpił już jako lekarz i kontynuował tę pracę będąc alumnem, a nawet księdzem. Długie lata pracował na misjach w Rwandzie. Mierzył się z wieloma oczekiwaniami świata pozakościelnego względem swojej postawy i poglądów, zwłaszcza jako ekspert ds. bioetycznych w Episkopacie czy jako ordynariusz. Nieugięty w wierności Kościołowi i niejednokrotnie oczerniany za to w mediach.