top of page

POWOŁANI DO PRZYWÓDZTWA W SŁUŻBIE KOŚCIOŁOWI

Projekt Powołani do Przywództwa w służbie Kościołowi jest skierowany do liderów społeczności i wspólnot katolickich. Służba jest powołaniem, które wymaga kształtowania dla owocnego wzrostu. Potrzebujemy rozwijać postawę Bożego Przywództwa. 

Powołani do Przywództwa to przede wszystkim miejsce, w którym kształtujemy Bożych Przywódców. Każdy lider/animator potrzebuje rozwijać w swojej służbie umiejętności mówcy, prowadzącego grupę i mentora. Aby nasza służba była owocna potrzebujemy zbudować nasze życie na trwałych fundamentach. Bez nich bardzo łatwo albo zatracić się w posłudze kosztem rodziny, pracy, albo zrezygnować ze służby bo ciężko ją pogodzić z życiem codziennym. Odkrywając Boże Przywództwo nauczysz się jak utrzymywać harmonię między służbą, rodziną i pracą.

- dla wzrostu - Nasz Pan postawił nam wysoko poprzeczkę: "Bądźcie doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec niebieski" (Mt 5, 43-48). Jesteśmy wezwani do doskonalenia się w miłości. Jak to zrobić? Poprzez pracę nad sobą i współpracę z łaską - to właśnie nazywamy wzrostem. Jako liderzy/animatorzy potrzebujemy konkretnej formacji ukierunkowanej na Boże Przywództwo, które zaczyna się od przywództwa we własnym życiu.  

- dla podnoszenia kompetencji

- dla owocnej służby 

- dla wymiany doświadczeń

- dla budowania jedności

Nasza społeczność to:

- co tygodniowe spotkania szkoleniowo-warsztatowe (online) wg czterech ścieżek rozwoju: mówca, lider grupy, mentor, Boże przywództwo i służba w Duchu Świętym

- zjazd raz na kwartał: wspólna modlitwa, Eucharystia, warsztaty, szkolenia, konferencje

- dostęp do kursów i materiałów wspierających Twój wzrost i służbę

- dostęp do comiesięcznego mentoringu, który pomoże Ci odkryć Twoją Misję Życiową

- dostęp do społeczności by wymieniać się doświadczeniem, dzielić refleksjami, podejmować wyzwania

DLA KOGO?

Dla liderów, animatorów, odpowiedzialnych, kapłanów katolickich wspólnot i społeczności.

SKĄD CZERPIEMY WIEDZĘ I INSPIRACJĘ?

Pismo Święte, św. Ignacy Loyola, św. Jan od Krzyża, Nauczenia KK, John Maxwell, własne doświadczenie, święci, mówcy i szkoleniowcy.

bottom of page